PAR PROJEKTU

“Grīziņkalna Republika” – tas ir unikāls, atjaunots piecu vēsturisku dzīvojamo ēku un komerctelpu komplekss, kas saviem iemītniekiem piedāvā dzīvot noslēgtā un labiekārtotā vidē Rīgas centrā – Asara ielā 12. Projekta unikalitāte slēpjas vairākos aspektos, kas sevī ietver būtiskas vēsturiskās vērtības, vienlaicīgi tās transformējot par mūsdienu prasībām atbilstošām ērtībām un kvalitātēm. Visas kompleksa ēkas ir pilnībā renovētas, kā arī – sakārtota un labiekārtota apkārtējā vide un infrastruktūra. Jau šobrīd iedzīvotāji netraucēti bauda kvartāla ērtības.

Grīziņkalna Republika ir vieta, kur savu īsto mājokli atraduši aktīva un “zaļa” dzīvesveida piekritēji, kuriem svarīga ir stilīga un radoša vide, gan ģimenes, kurām ir svarīga atbilstoša vide bērniem. Kvartāls piedāvā ērtas automašīnu novietošanas iespējas, lielākajai daļai dzīvokļu īpašnieku nodrošinot savu autostāvvietu. Īpaši padomāts arī par “zaļi” domājošajiem un velosipēdu novietošanas iespējām.

52 Dzīvokļi
40 Komerctelpu m2
300 Biroja telpu m2
21 Autostāvietas

Bērniem droša vide

Bērnu vecāki visos laikos ir raizējušies par to, kā nodrošināt drošību laikā, kad bērni devušies ārpus mājas savās izklaidēs. “Grīziņkalna Republikas” bērniem būs iespēja droši atrasties savā, slēgtā un labiekārtotā pagalmā, bez nepieciešamības doties ārpus tā, lai sevi nodarbinātu brīvajā laikā. Tā bērniem būs iespēja būt savā teritorijā, bez nepiederošiem acu skatieniem un svešu cilvēku klātbūtnes. Pagalmā ir nodrošināta gan izklaides, gan sportam nepieciešamā infrastruktūra – bērnu laukums, smilšu kaste, cīņu taka, galda spēles, kas iestrādātas vides ainavā – šahs, dambrete, cirks, “desas”, kā arī, “vingrotava”, ko izmantot varēs kā jaunieši, tā pieaugušie.

“Vārnu ielas republika” tagad – “Grīziņkalna republika”

Labiekārtojot teritoriju, īpaši domāts arī par zaļās vides saglabāšanu, iestādot jaunus kokus un saglabājot esošos. Iestādītie augļkoki priecēs ar ziediem pavasaros un dos ražu rudeņos, tikmēr izveidotās dobes kvartāla iedzīvotāji varēs izmantot, lai iestādītu garšaugus.

Mājokļu projektam īpašu šarmu piešķir kvalitatīvi restaurētās koka apbūves ēkas, kas dod iespēju ik dienas sajust vēsturisko elpu mūsdienīgā un vizuāli pievilcīgā veidā. Visiem tik ļoti iemīļotā stāsta un kino filmas “Vārnu ielas republika” notikumi attainoti tieši šeit, no kā iedvesmojoties, “Grīziņkalna Republika” tikusi pie sava unikālā nosaukuma un logo, kur simboliski redzama tieši vārna.